wtorek, 11 sierpnia 2015

V.041

Pixel

Śliwka


Pixel

Pixel

Śliwka

Śliwka

Pixel

PixelŚliwka

Z Agatą spotkałam się już podczas poprzedniej edycji, kiedy odwiedzałam ją w domu rodzinnym, aby poznać kotkę Nutkę i suczkę Figę. Tym razem Agata i Maciek zaprosili mnie do swojego nowego mieszkania, abym opisała ich kocie dzieci – buraski Śliwkę i Pixela.

O Śliwce wspominałam już rok temu – to kociątko znalezione podczas wycieczki na Węgry. Chorą i zabiedzoną Agata ściągnęła z drzewa (śliwy). Śliweczka zwiedziła Węgry, wylegując się i zdrowiejąc w torbie, a potem pojechała do Polski. Całą drogę przespała na kolanach, a następnie zamieszkała razem z Maćkiem do czasu wykończenia nowego mieszkania. W tym samym czasie ze wsi przyjechał kociak Pixel i zapadła decyzja, że już wkrótce wszyscy czworo – Agata, Maciek, Śliwka i Pixel, zamieszkają razem. Po pierwszej nocy spędzonej razem Agata i Maciek musieli wziąć dzień urlopu w pracy, bo koty całą noc dyskutowały nad odpowiednią hierarchią i kłóciły się o najlepsze miejsca. Po wszystkich ustaleniach w domu nastał spokój, a Śliwka i Pixel żyją w miarę z godnie.

Pixel to koci huragan. Piórko? Piłeczka? Tak! Skakanie, bieganie, to jego żywioł. Wyczynia dzikie eskapady po siatce zabezpieczającej balkon, zaczepia sąsiadów z sąsiedniego balkonu. Jak tylko weszłam, od razu rzucił się w moją stronę na głaski, a potem okazał się fenomenalnym modelem, choć może nieco zbyt entuzjastycznym, bo przez pierwsze 10 minut jak szalony rzucał się po balkonie, takie to emocje były.

Za to Śliweczka nie była zadowolona z mojej wizyty, oj nie. Bo Śliwka miała inne plany i nie chciała żadnych obcych w domu. I choć po chwili wyszedł z niej pogromca sznureczków i piórek, cały czas trzymała się na dystans i robiła do mnie krzywe miny. Ale jest przesłodziutka z tym swoim obrażonym wyrazem pyszczka.

1 komentarz:

  1. Pozdrawiam serdecznie Agatę i Maćka. Jacy świetni z nich ludzie! Gdyby bylo więcej takich,świat byłby dużo lepszy. Kociaki cudowne. Zresztą,czy ktos widział kota-brzydala???

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy!
Twój komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratorów strony.