czwartek, 27 sierpnia 2015

Z MIŁOŚCI DO ZWIERZĄT.003

Wszystkie koty tańczą Flamenco! (w Gliwicach)


Dla Komitetu Społecznego Pokochaj i Przygarnij z Gliwic ubiegła niedziela była niezwykle pracowita — dzięki współpracy z kawiarnią Cafe & Collation mogła odbyć się po raz kolejny ich wakacyjna impreza. W tym roku tematem przewodnim była Hiszpania. 
Wśród atrakcji nie mogło zabraknąć fantastycznego pokazu flamenco, koncertu zespołu Nivel oraz pyszności z paellą w roli głównej. Na odwiedzających czekały też inne atrakcje — krótka prelekcja behawiorystki "Co zrobić, aby Twój kot był szczęśliwy", porady dotyczące żywienia psów i kotów, bazarek rozmaitości z rzeczami otrzymanymi od licznych darczyńców, możliwość wykonania magnesów z własnym zdjęciem. W międzyczasie licytowane były otrzymane od różnych firm karnety, a także przedmioty przeznaczone na ten cel. Również najmłodsi nie mogli narzekać na nudę: malowanie kocich buziek, konkurs i zabawy z bańkami mydlanymi XXL cieszyły się sporym zainteresowaniem. 
Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na utrzymanie kotów (i psów) przebywających pod opieką Komitetu. W tej chwili są to około dwadzieścia dwa kociaki i sześć dorosłych kotów. Wiadomo — pieniądze są potrzebne głównie na utrzymanie domów tymczasowych i kastracje, ale też na leczenie podopiecznych z chorobą nerek i cukrzycą. Komitet w ciągu 2,5 roku swojej działalności znalazł dom dla ponad dwustu podopiecznych.
Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem — ciągle pojawiały się nowe osoby, a wokół atrakcji zawsze kłębił się tłumek zainteresowanych. Mam nadzieje, że wydarzenie zakończyło się nie tylko zebraniem niezbędnych funduszy, ale też zakiełkowaniem w kilku sercach chęci zaadoptowania czworonoga.


2 komentarze:

 1. Impreza była wspaniała, do teraz jestem pod jej wrażeniem ;) Też mam nadzieję, że w jej trakcie komuś zakiełkowała w głowie myśl o adopcji pieska lub kotka! Cieszę się też, że mogłem poznać Magdę i osobiście pochwalić cały projekt Mój kot ma dom! :) No i bardzo dziękuję za relację okraszoną pięknymi, kolorowymi zdjęciami! :)
  Pozdrowienia dla wszystkich zwierzaków oraz ich opiekunów! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecamy się na przyszłość. Uważam, że wspólne wspieranie jednej idei (świadomych i odpowiedzialnych adopcji zwierząt) ma więcej sensu, niż działanie w pojedynkę, dlatego także jest mi miło, kiedy ktoś jest chętny do współpracy :)

   Usuń

Dziękujemy!
Twój komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratorów strony.