wtorek, 16 września 2014

IV.066


 Figo i Fago mieszkają z Anią w jednym z bloków na szczecińskim osiedlu. Ania jest prawdziwą kocią mamą. Prowadzi dom tymczasowy oraz opiekuje się gromadką kotów osiedlowych. Współpracuje również z lokalnym TOZem. Nikt chyba nie jest w stanie zliczyć ile kociaków "wyadoptowała", ale ona pamięta wszystkie ich imiona. Nie wyobraża sobie życia bez kotów i marzy o tym, żeby każdy futrzak znalazł swój dom.

Figo i Fago zdominowali całe mieszkanie. Wszystko jest im podporządkowane i mają więcej praw niż domownicy. Nie pałają do siebie sympatią, ale jak mówi Ania - "krew się nie leje".  Razem z Anią i jej mężem tworzą szczęśliwą rodzinkę.
Figo - został znaleziony pięć lat temu na ulicy. Jest kotem "bardzo widocznym", po prostu swoje waży. Jest przytulasem. Uwielbia mizianie, czesanie brzucha, wodę pije wyłącznie z kranu.
Fago - znaleziony ponad rok temu jest kotem bardzo żywiołowym, gadatliwym i zaczepnym. Jest też osiedlową gwiazdą, bo lubi przesiadywać na parapecie ze śmiesznie założonymi łapkami, czym wzbudza ogólną sympatię.


1 komentarz:

Dziękujemy!
Twój komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratorów strony.