czwartek, 2 stycznia 2014

III.031

Kika

Pusia

Pusia

Klara

Klara

Barbarossa

Barbarossa i Kitiara

Barbarossa

Kitiara

Klara


W Buraskowej Chatce z Aliną mieszkają cztery bure koty i papuga.
20-letni już pan nimf, Kika, miał być zastępstwem dla wymarzonego kota. Wyszło jednak inaczej i po niedługim czasie do rodziny dołączyła Pusia – obecnie 18-letnia kotka, która jasno daje do zrozumienia, kto jest szefem – właścicielce, innym kotom i wszelkim małym zwierzakom zapuszczającym się na jej teren. Chociaż zdrowie coraz mniej dopisuje i łapki nie te, co dawniej, to nadal szefuje całemu stadku i potrafi głośno wyrażać swoje niezadowolenie z brania na ręce.
Kolejna do rodziny dołączyła adoptowana z Kociej Przystani Klara Mia Mia, obecnie dwuletnia koteczka. Za swoją Panią pójdzie wszędzie, na wołanie też zwykle reaguje – o ile w pobliżu nie widać aparatu fotograficznego. Jednak nawet perspektywa bycia przyłapaną przez paparazzi nie wpływa na jej reakcję na dźwięk otwieranego kociego mleka.
Barbarossa był dzikim kocurem, sporadycznie dokarmianym na śmietniku. Był – postanowił jednak zmienić swój status życiowy, przesiedział całą zimę pod drzwiami Aliny i ostatecznie – na przełamanie ostatnich lodów – pokazał brzuszek do drapania. Teraz ma 2-3 lata, nadal trochę boi się obcych, ale w nocy zdarza mu się spać w łóżku.
Najmłodsza w stadzie jest 5-miesięczna Kitiara. Tymczasek, który ze względu na swój charakter miał problemy ze znalezieniem nowego domu… i został. Jest dość płochliwa, sporo jej zajęło oswojenie się ze mną i aparatem. Choć pod koniec wizyty była już całkiem śmiała, co jakiś czas zdawało się, że sobie przypomina, że jednak powinna się mnie bać. Mała, zwariowana ulubienica Barbarossy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy!
Twój komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratorów strony.